Program do mailingu FreshMail

O blogu

O blogu - Ania i Rafał na urlopie w RPA

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Kochański i prowadzę całkiem normalne życie – pracuję na etacie, mam żonę (Anię), przyjaciół, liczne hobby i tak jak większość z nas, lepsze i gorsze dni. Moje życie nie różni się znacznie od życia ludzi dookoła, poza jednym obszarem, który zacząłem zauważać jakiś czas temu – jestem ekstremalnie zorganizowany, zarówno w pracy jak i w domu. Tendencja ta z czasem zaczęła ujawniać się we wszystkich obszarach mojego życia, zaczynając od tak poważnych kwestii jak stawianie sobie życiowych celów oraz ich regularne rewidowanie i aktualizowanie, przez zorganizowane planowanie wakacji, po tematy tak przyziemne jak optymalna organizacja szafy czy lodówki.

Dla kogo ten blog?

Zauważyłeś jak często w różnych sytuacjach pada zdanie „Ogarnij się!”? Czasem słyszymy je od znajomych, czasem od partnerów, a czasem przywołujemy do porządku sami siebie. Kolejny rok, w którym nic nie zmieniłem w moim życiu, pomimo że miałem duże plany? Znów słucham opowieści znajomych o super podróży po Azji, a sam jadę na last minute do Egiptu płacąc więcej niż oni, bo nie ogarnąłem się wystarczająco wcześnie? Od trzech miesięcy nie byłem na siłowni, pomimo że miałem chodzić co tydzień? Muszę kupić nowy czajnik, bo stary się zepsuł, a nie mam pojęcia gdzie może być rachunek wymagany do bezpłatnej naprawy gwarancyjnej? Jeśli coś z tego brzmi znajomo, to prawdopodobnie trafiłeś w dobre miejsce :) Na tym blogu będę pokazywał sposoby i rozwiązania pomocne w ogarnięciu różnych obszarów życia, które z powodzeniem mogą stosować osoby zarówno z natury poukładane, jak i te z tendencją wręcz przeciwną. Moją rolą będzie pobudzenie Cię do działania, pokazanie jak można się skutecznie ogarnąć i co robić żeby utrzymać ten stan.

Dlaczego blog?

Od zawsze lubiłem się dzielić. Rodzice wychowali mnie zgodnie z zasadą, że jeśli mam czegoś dużo, a innym tego brakuje, to powinienem się tym podzielić. Mój talent do organizacji uważam właśnie za jeden z obszarów, w którym dostałem więcej niż inni, dlatego chętnie w nim pomagam. Wiele rozwiązań które stworzyłem i z których korzystam na co dzień, jest dużym odkryciem dla osób, którym o nich opowiadam i które również zaczynają je stosować. Z czasem te osoby zaczęły zachęcać mnie do dzielenia się informacjami na szerszym forum i w ten sposób powstał pomysł na tego oto bloga.

Od czego zacząć czytanie?

Blog zaczyna się od serii wpisów na temat organizacji różnych obszarów życia za pomocą Excela. To obszar, przy którym zorientowałem się, że mój poziom zorganizowania jest dla wielu osób odkryciem, z którego chętnie korzystają. Dlatego zachęcam do rozpoczęcia lektury od któregoś z poniższych artykułów, ale jeśli interesuje Cię inna tematyka, możesz zacząć od dowolnego wpisu z listy.

Planowanie zadań – jak zapisywać, żeby nie zapomnieć

Czas wolny – jak zawsze mieć co czytać i czego słuchać

Jak spakować się na wyjazd

Żeby otrzymać dostęp do tabelek, które opisuję w powyższych artykułach, wystarczy zapisać się na mój newsletter – obiecuję wysyłać tylko informacje o nowych wpisach na blogu i sposobach organizowania sobie życia – żadnego SPAMu! W powitalnej wiadomości otrzymasz linka do pobrania wszystkich udostępnionych przeze mnie plików.

 

Pamiętaj, że nie jestem zawodowym coachem, trenerem ani psychologiem. Rozwiązania które tu opisuję są efektem czysto hobbystycznej działalności i mogą służyć jako inspiracja, ale przed ich zastosowaniem powinieneś zawsze odnieść i dopasować je do Twojej indywidualnej sytuacji. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek komentarze, wątpliwości, propozycje usprawnień, konstruktywne uwagi bądź pochwały :) zachęcam Cię do pisania komentarzy i wiadomości – na pewno wszystkie przeczytam, będę też starał się na wszystkie odpowiedzieć. Jeśli któreś z zaprezentowanych rozwiązań wyda Ci się interesujące dla kogoś z Twoich znajomych, podziel się z nimi proszę tą informacją i wesprzyj mnie w pomocy tak wielu osobom, jak to tylko możliwe. Pamiętaj też, że nie jestem zawodowym blogerem. To moje pierwsze tego typu przedsięwzięcie, w związku z czym prawdopodobnie czekają mnie liczne potknięcia. Liczę, że będziesz wyrozumiały w początkowym okresie prowadzenia bloga, a także, że będziesz pomagał mi w jego usprawnianiu przez konstruktywne komentarze we wszystkich obszarach w których zauważysz potencjał do poprawy.

Miłej lektury!

Pozdrawiam z życzeniami efektywnie zorganizowanego życia :)
Rafał

POBIERZE BEZPŁATNE TABELKI

Zapisz się na mój newsletter i dowiaduj się najszybciej o nowych wpisach i sposobach na organizowanie życia - żadnych reklam! Dodatkowo otrzymasz dostęp do bezpłatnych tabelek do organizacji różnych obszarów życia, całkowicie za darmo.

Program do mailingu FreshMail